Naše akce

Rok 2017


Sobota 2. prosince – Mikulášské jízdy

Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha a další partneři opět srdečně zvou všechny hodné i zlobivé děti v doprovodu svých rodičů a prarodičů na netradiční jízdu zvláštního motorového vlaku doprovázeného sv. Mikulášem, andělem a čerty. Jízdy po historické železniční vlečce z Příbrami do Kovohutí a zpět, spojené s mikulášskou nadílkou, se uskuteční v sobotu 2. prosince 2017. Tato akce navazuje na oblíbené Mikulášské nadílky na vlakovém nádraží. Odjezdy z Příbrami: 09:10, 13:10, 14:30, 15:30 a 16:30 hod. Příjezdy zpět do Příbrami: 9:55, 13:55, 15:15, 16:15 a 17:15 hod.

Během jízdy vlaku budou sv. Mikuláš, anděl a čerti rozdávat balíčky přímo v historickém železničním voze. Tento vůz je vytápěný kamny. Vyhlídková jízda je prováděna po železniční vlečce, která byla uvedena do provozu v prosinci roku 1885. Po ukončení jízdy na nádraží v Příbrami, možnost fotografování dětí s Mikulášem, čerty a andělem. U vlaku možnost občerstvení teplými nápoji. V nabídce bude též prodej drobných upomínkových předmětů s železniční tématikou nebo pamětní publikace vydaná k 140. výročí provozu trati Zdice – Protivín.

Součástí programu není vstup do Kovohutí ani jejich prohlídka! Nástup do vlaku je možný pouze ve stanici Příbram.

Počet míst ve vlaku je omezen, nutná rezervace!

V rámci samotné mikulášské nadílky budou dětem předány bohaté balíčky se sladkostmi, ovocem, uhlím a malým překvapením.

Podmínkou rezervace je úhrada dobrovolného příspěvku v hodnotě mikulášského balíčku a zpátečního jízdného ve zvláštním vlaku:

– dítě a jedna dospělá osoba = 130,- Kč

– dítě a dvě dospělé osoby = 200,- Kč

– zvýhodněná rodinná jízdenka (dvě děti a dva dospělí) = 220,- Kč

Provedení rezervace místa v konkrétním vlaku včetně úhrady dobrovolného příspěvku, je možné od 13. listopadu vždy v pondělí od 7 do 14 hodin, ve středu, čtvrtek a v pátek od 8 do 16 hodin nebo v neděli od 11 do 18 hodin u pana Jandy v osobní pokladně příbramského vlakového nádraží (při vstupu z ulice hned vpravo).

Děkujeme za Váš zájem, z důvodu zaplněné kapacity všech vlaků byl příjem rezervací ukončen. Děkujeme za pochopení.

 

 

malá videoukázka z minulého ročníku Mikulášských jízd …

Akce již proběhla…


Plán akcí se může v průběhu roku změnit…