Naše akce

Rok 2019


Sobota 4. května – Po stopách zapomenuté železnice k Orlické přehradě

V sobotu 4. května se uskuteční osmý ročník oblíbeného turistického putování po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík. Start je v 8.15 na vlakovém nádraží v Tochovicích (odjezd z Příbrami je možný osobním vlakem 7902 v 07.50, z Březnice pak osobním vlakem 7903 v 7:22). Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv.

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou, brožurka o historii železniční vlečky nebo pamětní pohlednice s historickými razítky původních stanic. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastnící pochodu prohlédnou nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati. Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky či další jiné občerstvení si každý účastník zajišťuje sám), proběhne tentokrát na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné, možnost zakoupení občerstvení). Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu). Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov). K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno opět využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16.00 (nutná předchozí rezervace) nebo běžným linkovým autobusem s odjezdem ze Solenic v 16.42 (příjezd do Příbrami cca v 17.30). V případě zakončení pochodu v Pečicích, odjíždí autobusový linkový spoj zpět do Příbrami již v 12.45. Jízdné ve vlaku (mimo účastníky s rezervací místa v historickém autobusu) a linkových autobusech si každý účastník hradí sám.

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 70,- Kč). Rezervaci místa k sezení v historickém autobusu je možno předem provést od 22. dubna do 3. května v níže uvedených dnech a časech u pana Jandy na vlakovém nádraží v Příbrami (vnitrostátní osobní pokladna, při vstupu z ulice hned vpravo), vždy v pondělí od 07.00 do 14.00, středu až pátek od 08.00 do 16.00 a v neděli od 11.00 do 18.30. Více informací též na tel.: 774 818 458, 725 397 434.

Akce již proběhla…


Sobota 24. srpna – Oslava 120 let tratě Březnice – Rožmitál pod Třemšínem

Akce již proběhla…


Sobota 14. září – Den železnice v Příbrami

Akce již proběhla…

Sobota 7. prosince – Mikulášské jízdy

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je mikulassky-vlak-2019-ver0-644x912.jpg.

                                                                                                               Akce již proběhla…


Plán akcí se může v průběhu roku změnit…