Po zapomenuté železnici k Orlické přehradě

V soboru 4. května se uskuteční další ročník pěšího putování po trase někdejší železniční vlečky, vedoucí z Tochovic ke hrázi vodního díla Orlík. Sraz účastníků je v 08.15 na vlakovém nádraží v Tochovicích (po příjezdu vlaků od Březnice a Příbrami). Součástí putování bude opět prohlídka obnovovaného zámku Zbenice, spojená s možností občerstvení a pečením buřtů na zámeckém nádvoří. Délka pochodu je do dvaceti kilometrů, doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv. Volné zakončení proběhne v Solenicích, odkud bude pro předem objednané účastníky zajištěna v 16.45 autobusová doprava zpět do Příbrami (opět k vlakům směr Březnice, Beroun). Pro zájemce budou k dispozici pamětní diplomy, razítko, brožura o historii bývalé železnice nebo pohlednice. Startovné je dobrovolné, doprava historickým autobusem 80,- Kč. Rezervace míst v autobuse a informace na tel.: 774 818 458, 725 397 434.

Důležité upozornění pro účastníky putování:

Přechod přes stavbu dálnice D4 bude organizován v ucelené skupině cca v 10:45. Individuální přechod staveniště je zakázán.

Na zámku Zbenice bude možnost zakoupení základního občerstvení pro polední pauzu (buřty, chleba, káva, čaj, nealkoholické nápoje, pivo i něco pro ostřejší krok). Příspěvkem za občerstvení, podpoříte aktivity spolku obnovující místní zámek.

Odjezd zvláštním autobusem (pro přihlášené) ze Solenic bude organizován od restaurace Kaskáda.